Haber & Etkinlikler

Bahçıvanlık Kursu Başlıyor

Bahçıvanlık Kursu Başlıyor

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Avrupa Yakası ve Anadolu Yakası Park Bahçeler Müdürlükleri ile Eyüp ve Maltepe Halk Eğitim Merkezleri işbirliğinde ve İstanbul Ağaç ve Peyzaj A.Ş. koordinatörlüğünde Sosyal Sorumluluk Projesi çerçevesinde ücretsiz gerçekleştirilen ve meraklılarının sabırsızlıkla beklediği Bahçıvanlık Kursu; Haliç Eğitim Merkezi için 30 Eylül 2015 ve İdealtepe Eğitim Merkezi için 2 Ekim 2015 tarihlerinde başlayacak. Bahçıvanlık Kurslarına meslek sahibi olmak isteyenler, bahçıvanlığı daha profesyonelce sertifikalı olarak yapmak isteyen bahçıvanlar, çiçekçi-fidancı esnafı, peyzaj-ziraat-orman fakültelerinden yeni mezun mühendis, mimar ve teknikerlerden pratik tecrübelerini arttırmak isteyenlerin yanında hobi olarak yapmak isteyen, yediden yetmişe okur yazar olan herkes katılabiliyor. Dersler; haftada 3 gün Pazartesi, Çarşamba ve Cuma Günleri 08:30-16:30 saatleri arasında otuzaltı (36) işgünü (288 saat) boyunca devam edecek ve kurslar 25 Aralık ve 28 Aralık 2015 tarihlerinde sona erecek.

Kursta, bahçıvan adayları hem teorik hem pratik eğitim alacak olup; verilecek dersler şunlardır:
Proje Okuma, Toprak Hazırlığı, Ekim-Dikim Faaliyetleri, Sera Yapım Tekniği, Çevre Koşulları, Dış Mekan Bitkileri, Çim Alan Tesisi, Süs Bitkilerinde Budama, Süs Bitkileri Hastalıkları İle Mücadele, Kültürel Bakım, Meyvecilik, Toprak İşleme Alet ve Makinelerinin Ayarı ve Kullanılması.


Yaygın Eğitim Kayıt İşlemleri:
Bahçıvanlık Kursu Kayıtları 17.08.2015 - 11.09.2015 tarihleri arasında yapılacak. Kayıt Listeleri bitiş tarihinden önce dolarsa, bu durum İstanbul Ağaç ve Peyzaj A.Ş.’nin web sitesinde (www.istanbulagac.com.tr) duyurulacak. Haliç kursuna kayıt yaptıracak istekliler kayıt işlemlerini Avrupa Yakası Park ve Bahçeler Müdürlüğü Haliç Şefliği’nde yaptırabilecekler. İdealtepe Kursuna kayıt yaptıracak istekliler kayıt işlemlerini İdealtepe 50. Yıl Korusu İdealtepe Bahçıvanlık Eğitim Merkezi’nde yaptırabileceklerdir.


Yaygın Eğitim Avrupa Yakası Kurs Kayıt Adresi:
İ.B.B. Avrupa Yakası Park ve Bahçeler Müdürlüğü Haliç Şefliği Silahtarağa Caddesi Eyüp ( Haliç ) Devlet Hastanesi Karşısı Tekke Parkı İçi Eyüp / İstanbul
Tel: 0212 312 63 64 Faks: 0212 417 58 12
Kurs Başlangıç Tarihi : 30.09.2015
Kurs Bitiş Tarihi : 25.12.2015


Yaygın Eğitim Anadolu Yakası Kursu Kayıt Adresi :
İdealtepe Bahçıvanlık Eğitim Merkezi Adres : İdealtepe 50. Yıl Korusu

  • E5 İdealtepe Sapağından : Rıfkı Tongsir Caddesi No: 04 İdealtepe/Maltepe/İstanbul
  • Minibüs yolu Bağdat Caddesinden : İdealtepe Marmara Caddesi İdealtepe / Maltepe / İstanbul

Tel: 0216 366 80 95

Kurs Başlangıç Tarihi : 02.10.2015
Kurs Bitiş Tarihi : 28.12.2015


Yaygın Eğitim Kayıt Evrakları:
-Nüfus Cüzdanı Fotokopisi
-Diploma Fotokopisi veya Öğrenim Belgesi (Okur Yazar olanlar için belge)
-Kursiyer Kayıt Formu (Kurs kayıt merkezlerinden verilecektir ve kursiyerin bizzat gelmesiyle başvuru esnasında doldurulacaktır.)


Not :
*Eksik Belge Getirildiğinde Kesinlikle Kayıt Yapılmayacaktır.
*Her Kursiyerin 1 Kayıt hakkı olup kursa devam etmeyen ya da gelmeyen kursiyer başarısız sayılacak ve 2. Kayıt Hakkı olmayacaktır.

E-Eğitim (İnternet Eğitimi) Kayıt İşlemleri :
E-Bahçıvanlık Kurslarımız yılda 2 dönem düzenlenmekte olup kayıtlar genel olarak Şubat ve Ağustos aylarında yapılmakta, kurslar da Mart ve Eylül aylarında başlamaktadır. E-Bahçıvanlık Kursu kayıt duyuruları sitemizden yapıldığında kayıt dönemi içerisinde kayıtlar yapılabilecektir. E Bahçıvanlık Kursuna kayıt yaptırmak isteyen istekliler E-Bahçıvanlık Kursu Kayıt Formunu doldurarak nüfus cüzdanı ve diplomalarını da ekleyip İstanbul Ağaç ve Peyzaj A.Ş. Eğitim Şefliği dikkatine 0212 600 00 99 numaralı faksa veya tarayıcıda taratıp egitim@istanbulagac.com.tr mail adresine gönderebilirler. Kurs dönemlerinde tam kurs başlangıç tarihleri ve detaylı bilgi İstanbul Ağaç ve Peyzaj A.Ş.’nin web sitesinde (www.istanbulagac.com.tr ) ve Bahçıvanlık Kursu web sitesinde (www.bahcivanlikkursu.com ) kamuoyuna duyurulacaktır.

E-Eğitim (İnternet Eğitimi) Kayıt Evrakları :
-Nüfus Cüzdanı Fotokopisi
-Diploma Fotokopisi veya Öğrenim Belgesi (Okur Yazar olanlar için belge)
-E Bahçıvanlık Kursu Kayıt Formu (E-Bahçıvanlık Kursu Kayıt Formu doldurularak nüfus cüzdanı ve diploma ile birlikte İstanbul Ağaç ve Peyzaj A.Ş. Eğitim Şefliği dikkatine 0212 600 00 99 numaralı faksa veya tarayıcıda taratılarak egitim@istanbulagac.com.tr mail adresine gönderilecektir. )


Not :
*Eksik Belge Gönderildiğinde Kesinlikle Kayıt Yapılmayacaktır.
*Belgelerini gönderenler İstanbul Ağaç ve Peyzaj A.Ş. Eğitim Şefliği ile 0212 600 00 00 /2241-2242 numaralı telefondan irtibat kurarak ulaştı teyidini almalıdırlar.

Haber Tarihi: 28.09.2015

BELEDİYE BAŞKANIMIZ
DAİRE BAŞKANIMIZ
MÜDÜRÜMÜZ
BU AY YAPILACAKLAR
Donma ve çözülmeler toprağın gevşeyip kabarmasına sebep verdikleri için bitkilerin çevresindeki toprak sıkıştırılmalıdır.
Ocak ayı ilkbahar hazırlığı için en uygun aylardandır.Bu dönemde bahçe işleri için kullandığınız aletlerin bakım ve tamirini yapabilirsiniz.
Bu kış aylarında donmalar yoğun olarak görünebilir.
İlkbahar ve yaz çiçeklerinin soğanlarını dikmeye başlayabilirsiniz.
Çimenleri gübrelemek için uygun bir dönemdir.
Ocak ayında bahçenize ekeceğiniz çiçekler güneş ışığına fazla ihtiyaç duymayan gölgede yetişen çiçeklerden olmalıdır. Ocak ayı kış ayları arasında olduğu için güneş ışığı fazla olmayacak buda bitkilerin gelişim sürelerini uzatacaktır.