Haber & Etkinlikler

Namık Kemal Üniversitesi´ nden Müdürlüğümüze Ziyaret

Namık Kemal Üniversitesi´ nden Müdürlüğümüze Ziyaret

Namık Kemal Üniversitesi Güzel Sanatlar Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Peyzaj Mimarlığı Bölümü 1. ve 2. sınıf öğrencileri Prof. Dr. Aslı KORKUT, Doç. Dr. Tuğba KİPER, Yrd. Doç. Dr. Burçin EKİCİ önderliğinde müdürlüğümüzü ziyaret etti.

Gerçekleştirilen bu teknik - kültürel gezi kapsamında Göztepe 60. Yıl Parkı, Maltepe Dolgu Alanı ve Sultanbeyli Gölet Parkı ziyaret edilmiştir.

Haber Tarihi: 12.05.2015

BELEDİYE BAŞKANIMIZ
DAİRE BAŞKANIMIZ
MÜDÜRÜMÜZ
BU AY YAPILACAKLAR
Bu ay dikim ayı olduğu kadar budama ayıdır da. Sonbahar budaması özellikle çiçeklerini baharda meydana getirdikleri sürgünler üzerinde veren ağaççık ve süs çalıları için önemlidir.
Kış öncesinde yabani otların ayıklanması ve bitki diplerinin kabartılması uygun olur, ayrıca kök diplerin torf,yaprak çürüntüsü,kompost ve organik gübre ile örtülmesi kış şartlarına hazırlık açısından yararlı olur.
Güllerde budama, dal ve sürgünlerin yarı yerinden kesilmesiyle yapılırken diğer bitkilerde budama şekli, bitkinin cins ve ihtiyacına göre ayarlanmalıdır. Bu dönemde budanan dal ve sürgünlerin uçları kışın donabilir. O zaman bu ölü uçların baharda yeniden kesilmesi gerekir.
Gerek kökleri kap içerisinde topraklı, gerekse çıplak köklü fidanların dikimi için bu ay idealdir. Dikimler toprak kar ve don yüzünden işlenmez hale gelinceye kadar sürdürülebilir.
Hava ve toprak koşulları uygun olduğu sürece her türlü toprak işleri yapılır.