Uzmanına Sorun

Size kolay gelsin ben sancaktepede oturuyor um evimin çevresinde boş alanım var ve buraya parklarda bulunan üstü kapalı oturanlardan 2 tane lazım malum önümüzde sayın başkanımızın referandumuna hazırlık yapmak için çevredeki komşuları ikna etmek için çay ikramı yapıp hazırlık yapıcaz sayın belediye baskanimiz ısmail erdemi de çok seviyoruz ak parti refah i için elimden geleni yapArım bununla ilgili ivedi olarAk bana dönerseniz memnunn olurum telefon numaramı 5439553143

Sayın Levent BABACAN; İstanbul Büyükşehir Belediyesi Anadolu Yakası Park ve Bahçeler Müdürlüğüne iletilen mesajınızda belirtilen talebiniz tarafımızdan tetkik edilmiş olup, söz konusu alan özel mülkte olduğundan Şahıs alanlarına hizmet verme sorumluluğumuz bulunmamaktadır. İstanbul Büyükşehir Belediyesi olarak yalnızca kamu alanlarına hizmet vermekteyiz.Anlayışınız için teşekkür eder sağlıklı günler dileriz. Anadolu Yakası Park ve Bahçeler Müdürlüğü.

Soru Sahibi: levent babacan - Cevaplanma Tarihi: 25.01.2017

BELEDİYE BAŞKANIMIZ
DAİRE BAŞKANIMIZ
MÜDÜRÜMÜZ
BU AY YAPILACAKLAR
Bilindiği gibi Temmuz ayı, genellikle tatil ayıdır. Bir süre bu nedenle bahçelerinden ayrılacak olanlar, ayrılmadan önce bazı tedbirleri almak durumundadır. Bunlardan biri de, bütün yabancı otların temizlenmiş olmasıdır.
Yaz boyunca çiçek açan ağaççık ve çalı fomlu bitkilere, yazlık çiçeklere, özellikle güllere besin takviyesi yapılmalıdır. Çiçeklenme dönemi sonunda gübreleme işlemine son verilmelidir.
Tohumla ve vegetatif yolla üretebileceğimiz bazı çiçekleri hatırlatmak isteriz. Hüsnüyusuf, Hercai Menekşe, Papatya, Campanula medium, Şebboy gibi kışlık veya iki yıllık çiçekler tohumla üretilir ve bu işi Ağustosa kadar sürdürmek de mümkündür.
Temmuz ayı; ağaççıkların daldırma dalı yada dallandırma çubuğu yöntemi ile çoğaltılmalarına en uygun aydır. Leylak ve güllerde gözaşısı ile üretim zamanıdır.
Bitkilere verilen su artırılmalı ve asalakların oluşmamasına özen gösterilmelidir.
Makaslama, bitki altları çapalama v.b. gibi işler bu ay içerisinde düzenli olarak yapılmalıdır.
Düzenli olarak çim biçimine, bahçe sulamasına özen gösterilmelidir.Süreler önemlidir. Çim biçim sıklığı ve sulama süreleri takip altına alınmalıdır.Sulama işleminin güneş battıktan sonra yapılmasında yarar vardır.
Temmuz´un ilk haftası, güllerin gözaşısı için genellikle uygun zamandır. Leylaklarda bu aşı, ayın ilk yarısında yapılırsa iyi olur.