Uzmanına Sorun

İyi günler biz 130 kişilik bir grupla fetih pasa korusu ormanlık alanındanfaydalanmak iistyoruz.yycek getirimi nasıl olur buna izin verilirmi ayrıca izin almak gereklimi nereye basvurmaliyiz yardımcı olurmusunz

Sayın Betül BAŞ, İBB Anadolu Yakası Park ve Bahçeler Müdürlüğümüz sorumluluk sahasında bulunan park, yeşil alanlar, korular ve kent ormanlarının çeşitli sosyal aktiviteler amacı ile kullanımlarının talep edilmesi halinde talep sahipleri başvurularını öncelikli olarak Başkanlık Kurumsal İletişim ve Reklam Koordinatörlüğüne yapılması gerekmektedir.Kurumsal İletişim ve Reklam Koordinatörlüğünün izin vermesi halinde talep edilen sosyal aktivitelere müsaade edilecektir. İyi Günler Dileriz...

Soru Sahibi: betül baş - Cevaplanma Tarihi: 09.05.2015

BELEDİYE BAŞKANIMIZ
DAİRE BAŞKANIMIZ
MÜDÜRÜMÜZ
BU AY YAPILACAKLAR
Tohumla ve vegetatif yolla üretebileceğimiz bazı çiçekleri hatırlatmak isteriz. Hüsnüyusuf, Hercai Menekşe, Papatya, Campanula medium, Şebboy gibi kışlık veya iki yıllık çiçekler tohumla üretilir ve bu işi Ağustosa kadar sürdürmek de mümkündür.
Temmuz ayı; ağaççıkların daldırma dalı yada dallandırma çubuğu yöntemi ile çoğaltılmalarına en uygun aydır. Leylak ve güllerde gözaşısı ile üretim zamanıdır.
Makaslama, bitki altları çapalama v.b. gibi işler bu ay içerisinde düzenli olarak yapılmalıdır.
Bitkilere verilen su artırılmalı ve asalakların oluşmamasına özen gösterilmelidir.
Temmuz´un ilk haftası, güllerin gözaşısı için genellikle uygun zamandır. Leylaklarda bu aşı, ayın ilk yarısında yapılırsa iyi olur.
Düzenli olarak çim biçimine, bahçe sulamasına özen gösterilmelidir.Süreler önemlidir. Çim biçim sıklığı ve sulama süreleri takip altına alınmalıdır.Sulama işleminin güneş battıktan sonra yapılmasında yarar vardır.
Bilindiği gibi Temmuz ayı, genellikle tatil ayıdır. Bir süre bu nedenle bahçelerinden ayrılacak olanlar, ayrılmadan önce bazı tedbirleri almak durumundadır. Bunlardan biri de, bütün yabancı otların temizlenmiş olmasıdır.
Yaz boyunca çiçek açan ağaççık ve çalı fomlu bitkilere, yazlık çiçeklere, özellikle güllere besin takviyesi yapılmalıdır. Çiçeklenme dönemi sonunda gübreleme işlemine son verilmelidir.